Nazilli Armatür Çeşitleri

Nazilli Armatür Çeşitleri

Krom, pirinç, paslanmaz çelik gibi malzemelerden üretilen armatür modelleri, kolay temizlenebilir bir yapıya sahip olduğu için armatür temizliği oldukça kolaydır. İç kısımlarında yer alan seramik kartuşlar sayesinde uzun ömürlü kullanım sağlayan bu vitrifiye ürünleri, sudaki kireç nedeniyle zamanla lekelenebilir. Düzenli bir şekilde temizlenmediğinde ise lekeler mat bir görünüme neden olur. Birbirinden farklı tasarımları ile hem konfor hem de estetik bir görünüm sağlayan armatürlerin temizlenmesinde dikkat etmeniz gereken püf noktalarını içeriğimizde bulabilirsiniz. Dilerseniz Armatür Modellerinden dilediğiniz ürünü kolayca bulup, dilediğiniz şehirden alabilirsiniz.


Armatür Nedir ? Armatür Çeşitleri Nelerdir?

Batarya veya musluk olarak da bilinen armatürler, kullanım suyunun kullanıcılara ulaşmasını ve kontrol edilmesini sağlayan vitrifiye ürünleridir. Hem sıcak hem de soğuk suya erişme olanağı tanıyan armatürler, kullanım alanına, üretim malzemesine, sıcak-soğuk su başlıklarına, perlatör tasarımına, kartuş malzemesine göre birbirinden ayrılır. Bununla birlikte kullanım suyunun ısısını ayarlama olanağı tanıyan termostatik armatürler de vardır. Şebeke suyunu 20 §C – 50 §C arasında ısıtma ve sabitleme avantajı sağlayan bu armatür modelleri özellikle soğuk havalarda su ısısının sürekli değişmesi sorununu ortadan kaldırır. Ve tekrar tekrar uğraşmanıza gerek kalmaz.

En sık tercih edilen armatür çeşitleri ise şöyle sıralanabilir:

Mutfak Armatürleri: Mutfakta pratik bir kullanım sağlaması için tasarlanan mutfak armatür modelleri, el duşu eklentili, spiralli gibi çeşitleri bulunan lavabo armatürleridir. Mutfakta yemek hazırlama, bulaşık yıkama, tezgah temizleme gibi süreçlerde kolaylık sağlaması için çeşitli fonksiyonlarla donatılan bu armatürler, aynı zamanda farklı renk ve tasarım seçeneklerine sahiptir.

Banyo Armatürleri: Banyolarda küvet, ve duşta kullanım için tasarlanan banyo armatürleri, farklı malzemelerden üretilen uzun ömürlü ürünlerdir. Büyük bir kısmında duş başlığı entegre edilmesi için ekstra alan bulunan banyo armatürleri, şık ve konseptli tasarımları ile dikkat çeker.

Küvet Armatürü: Banyo armatürleri arasında yer alan küvet armatürleri tasarım ve parça sayısı açısından diğerlerinden ayrılır. genellikle el duşu, duş spirali, yön değiştirici ve küvet bataryasından meydana gelen bu ürünler, farklı kullanım alışkanlıklarına uygun parçaları ile dikkat çeker.

Fotoselli Armatürler: Hijyenik ve pratik kullanım sağlayan bir diğer armatür çeşidi ise fotoselli olanlardır. Dahili sensörleri sayesinde kullanıcılar elini algılayan ve temassız kullanım sağlaması ile benzerlerinden ayrılan bu armatür, özellikle banyo ve tuvaletlerde tercih edilir.


Armatür Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Armatürler zengin bir ürün seçkisine sahiptir. Bu sayede kullanıcıların ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayacak armatürü bulmak oldukça kolaydır. Kullanım alanında ihtiyaçlarınızı karşılayacak armatürü bulmak için şunlara dikkat etmeniz yeterlidir: Mutfak, banyo, küvet, duş veya lavabo kullanımı için özel olarak tasarlanan armatürler arasından seçim yaparken armatürü nerede kullanacağınıza ve ne gibi özelliklere ihtiyaç duyacağınıza dikkat etmelisiniz. Kullanım alanının yanı sıra armatürün dış kaplaması, kartuş malzemesi, perlatör tasarımı da oldukça önemlidir. Bu noktada uzun ömürlü malzemelerden üretilen armatürlere yönelmenizde fayda vardır.Armatür seçiminde son olarak ürün tasarımı, konsepti ve rengine dikkat edilmesi, kullanım alanında görsel uyumluluk sağlamak için önemlidir.

Öne Çıkarılanlar

Nazilli Lavabo Çeşitleri Satışı

Dekorasyon anlayışına farklı bir yaklaşım getiren, şık ve işlevsel alanlar yaratmak için lavabolar tasarlar. F

Nazilli Sıhhi Tesisat

Bir evin sıhhi tesisat sistemi, karmaşık su şebekesi boruları, drenaj boruları, havalandırma borular

Nazilli Armatür Çeşitleri

Krom, pirinç, paslanmaz çelik gibi malzemelerden üretilen armatür modelleri,

Nazilli Takım Çantası Satışı

Ev ya da işyerinizde içerisi araç ve gereçlerle dolu bir takım çantası bulundurmak size p

Yorumlar

su tesisatı ve tadilatı montaj tamir her türlü yardımcı olunur bize ulaşmanız yeterli

Mehmet

5 Yıldız